Az év vége közeledtével a Ténytár úgy gondolta, hogy ideje felhagyni a hantázással, és megkövetve olvasóinkat: el kell ismernünk, hogy az áltényekkel alátámasztott írásaink nem egyeznek meg a valósággal. A Bilderberg-csoport, Soros György és a „brüsszelisták” által támogatott oldalunknak mindig is az volt a célja, hogy megdöntse Orbán Viktor rendszerét. Kárhozatra ítélve az országot, 5 év kemény erőfeszítése után azonban úgy látjuk, ennek nincs tovább már értelme, hiszen Orbán Viktor és kormánya csak jót tett ezzel az országgal.
Ahogy a miniszterelnök karácsonyi interjújában fogalmazott, Magyarország egy győztes ország, korrupció pedig nincsen, és ezt kénytelenek vagyunk mi is elfogadni, hiszen a zseniális államférfinak mindig igaza volt az elmúlt 6 évben. Semmi sem támaszthatja ezt alá jobban, minthogy a Fidesz támogatottsága még mindig kimagaslik a többi párt közül, hiszen ahogy a legtöbb közvélemény-kutatás is mutatja, a szavazók többsége nem hisz a balliberális erők ármánykodásának.
Tudván, hogy támogatóink (Bilderberg-csoport, Soros György, és a brüsszelisták) éppen kipihenik a karácsonyi fáradalmakat, és biztos nem minket olvasnánk, szeretnénk leleplezni, hogy 2016-ban hogyan vezettük félre olvasóinkat.
1. Magyarországon nincs korrupció
Karácsonyi interjújában Orbán Viktor kifejtette, hogy a korrupció visszaszorulóban van Magyarországon. Ennek jele, hogy az elmúlt években töretlenül fejlődött az ország. Bár a Ténytár egész évben azon volt, hogy különböző mutyilisták összeszerkesztéséve bebizonyítsa, hogy Magyarországon emelkedett a korrupció mértéke, végül kénytelenek vagyunk belátni, hogy a miniszterelnöknek igaza van, mi pedig tévedtünk. Hogyan is lehetne korrupcióról beszélni, amikor ilyen derék haladó gondolkodású kiváló szakemberek állnak az ország fejlődése mögött, mint például Mészáros Lőrinc, aki nemcsak a gázszerelés területén alkotott maradandót, hanem Felcsút polgármestereként egy modern kisvasút megépíttetésével feltette a nemzet falvát a turisztikai térképekre.
Abban sincs meglepő, hogy a különböző közbeszerzéseken és állami föld-árveréseken Fidesz-közeli emberek taroltak, hogy a kormánypártot a legkiválóbb szakértő gárda veszi körül - legyen szó új beruházások megvalósításáról, vagy éppen földművelésről -, a döntési folyamatok során pedig ez számít Magyarországon, nem de?
2. Tarolt a Fidesz a népszavazáson
Rég nem látott győzelmet ért a Fidesz, amikor 98 százalékos támogatottságot szerzett az októberi népszavazáson. Ennél jobb eredményt talán csak Észak-Koreában tudtak elérni, de a kormánypártnak így sem kell szomorkodnia. Népszavazás-értékelő bejegyzésünkben csak és kizárólag azt próbáltuk olvasóinkba sulykolni, hogy érvénytelen lett a népszavazás, de mégis kit érdekel az érvénytelenség, amikor 98 százalékos támogatottságot a magyar kormány Brüsszellel szemben? Azt sem szabad elfelejteni, hogy az érvénytelenségi küszöböt a kormánypárt emelte 50 százalékra, így a régi balliberális rendszerben a népszavazás érvényes lett volna.
A népszavazásra elköltött 15 milliárd forint egyértelműen jó befektetésnek bizonyult, hiszen 98 százalékos támogatottság átütő fegyvert adott a kormány kezébe a kötelező kvóták ellen. (Bár több bejegyzésünkben is arról írtunk, hogy Brüsszel már nem a kötelező kvótákkal valójában megsokszoroznák a Magyarországra betelepíteni kívánt migránsok számát, csakhogy borsot törjenek Orbán Viktor orra alá. Ezt titkos brüsszeli forrásokból tudjuk.)
3. A magyar kormány gazdaságpolitikájának köszönhető a gazdasági növekedés...
Téves és félrevezető adatokra, valamint az unortodox gazdaságpolitika által nem ismert modelleredményekre alapozva többször is írtunk arról, hogy Magyarország fejlődése csak, és kizárólag az uniós forrásoknak köszönhető, de ebben sem mondtunk igazat. Az adatok, amelyre alapoztuk írásainkat, uniós adatbázisokból származnak, azt pedig jól tudjuk, Brüsszel előszeretettel ferdíti meg a valóságot olyan adatokkal, amelyekkel keresztbe tehetnek Orbán Viktor sikeres gazdaságpolitikájának.
A magyar gazdaság szárnyalása valójában a magyar kormány sikeres gazdaságpolitikájának köszönhető, a negatív hullámok pedig annak köszönhetőek, hogy Soros György sort-pozíciókkal próbál meg keresztbe tenni a magyar piacoknak.
4. Nem közpénz a közpénz!
Mi sem bizonyítja jobban, hogy a magyar bíróságokat a Bilderberg-csoport irányítja, mint az, hogy a Legfelsőbb Bíróság és az Alkotmánybíróság szinte egyszerre, összehangolva mondta ki, hogy a közpénz márpedig közpénz, és a jegybanknak ki kell adnia az alapítványainak gazdálkodását. Bár a vitában mi is amellett foglaltunk állást, hogy a közpénz márpedig közpénz, jobban végiggondolva, sem nekünk, sem a taláros testületeknek nem volt igaza. Kósa Lajos zseniális nyilatkozatában magyarázta meg, hogyan lehetséges ez, ember legyen a talpán, aki nem az új Einstein-t látja a debreceni politikusban. „Ha azt feltételezzük, hogy az MNB-alapítványai közpénzként viselkednek, akkor nem lehetnek alapítványok.” Ezek után még van, aki kételkedik a fekete lyukak létezésében?
5. Matolcsy György a legsikeresebb jegybankár
2016-ban Soros György utasítására a Ténytár is támadást indított a jegybank ellen, de ez csak és kizárólag annak tudható be, hogy nem vagyunk hajlandóak elismerni Matolcsy György érdemeit, valamint az unortodox gazdaságpolitika sikereit. Pedig a rendszerváltás óta még nem volt ennyire sikeres jegybankelnök Magyarországon: úgy csökkentette rekord alacsony szintre a jegybanki alapkamatot, hogy közben még az infláció is eltűnt Magyarországról, és a jegybank is rekordnyereséget termelt. Matolcsy György sikereit mi sem bizonyítja jobban, minthogy a fiatalabb korosztályban is felfigyeltek már a tehetségére. Ezúttal is szeretnénk elnézést kérni a jegybankelnöktől az őt ért nem tisztességes támadások és a félrevezető bejegyzések miatt.
6. Balliberális erők állnak a kopaszok mögött
Botrányokkal teli hónap volt a február is. Az egyik legemlékezetesebb eset pedig az volt, amikor Nyakó Istvánt kopaszok tartották fel a Nemzeti Választási Iroda (NVI) épületében. Ahogy sok balliberális lap, így mi is megírtuk, nyilvánvalóan a Fidesz érdekében állhatott a kopaszok kivezénylése, és a vasárnapi boltzárral kapcsolatos MSZP-beadvány megakadályozása, 2016 végén azonban be kell vallanunk, hogy ebben sem mondtunk igazat.
Mégis miért állhatott a Fidesz érdekében a balhé, hiszen később gondolkodás nélkül beszántották a vasárnapi boltzárral kapcsolatos törvényt. Az Orbán Viktor vezette pártban biztosan nincsenek annyira ostoba emberek, hogy valakinek a fejében kipattanjon egy ehhez hasonló ötlet, így a tanulságokat levonva kijelentetjük, hogy a Fidesz nem állhatott a balhé mögött.
Ellenben a balliberális köröknek - élén Gyurcsány Ferenccel -, Soros Györgynek, vagy éppen Brüsszelnek sokkal inkább érdekében állhatott egy újabb hangulatkeltés, hogy lám a Fidesz eltapossa a magyar demokráciát, így a nyomokat inkább ebben az irányban lenne érdemes keresni.
7. Drasztikusan csökkent a mélyszegénység Magyarországon
Állandó téma a Ténytáron a növekvő szegénység és a magyarok lesújtó helyzete. Jobban megvizsgálva az adatokat azonban be kell látnunk, ezzel a témával is félrevezettük olvasóinkat, hiszen amióta a Fidesz van hatalmon a magyar lakosság életszínvonala sokat javult. Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy a legtöbb háztartásban a jövedelem meghaladja a 47 ezer forintot - azt pedig jól tudjuk, hogy ennyi pénzből mindenki megtud élni -, és már a KSH sem publikál statisztikákat, annyira jól megy a magyaroknak. Különben is, ha nincsenek KSH statisztikák, akkor mi alapján tudjuk kijelenti, hogy nőtt a szegények száma Magyarországon? Brüsszeli adatokból? Ugyan már jól tudjuk, hogy Brüsszel olyan adatokat publikál, amelyek alapot adnak a hangulatkeltésre, sok igazságtartalmuk azonban nincsen.
8. Nincs munkaerőhiány Magyarországon
Egyik „hottopicunk” volt idén a magyar munkaerőpiac helyzete, sok igazságtartalma azonban ennek a témának sem volt. Ahogy a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) is kijelentette, nincs munkaerőhiány Magyarországon, és lehet vitázni a minisztériummal? Nem igazán. Bebizonyítva a minisztérium állítását felvázolunk egy egyszerű összefüggést, ami talán még az 1+1-nél is egyszerűbb: Magyarországon rekord alacsony szintre csökkent a munkanélküliség (közben rekord magas szinten van a foglalkoztatottság), ebben az esetben pedig hogyan lehetne munkaerőhiányról beszélni? Sajnáljuk, hogy ezzel is megtévesztettük olvasóinkat.
9. Gyurcsány miatt keresnek keveset a magyarok
Az év második felében népszerű téma volt a magyar bérhelyzet. Bejegyzéseinkben pedig azt próbáltuk meg bebizonyítani, hogy a magyar bérek mennyire alacsonyak az EU átlaghoz képest. Egy fontos dolgot azonban kihagytunk ezekből a bejegyzésekből: erről is Gyurcsány Ferenc tehát, mint minden másról (+ az elmúlt 8 év). Orbán Viktor és kormánya az elmúlt 6 évben mindent megtett azért, hogy javítson a magyarok helyzetén - még ellenzékként is ezen igyekeztek -, az ellenzék aknamunkája miatt azonban nem volt könnyű dolga a kormánypártnak.
Ennek ellenére, az elmúlt években már komoly bérdinamikát tapasztalhattunk számos szektorban, eddig eltitkolt várakozásaink alapján 2030-ban már az osztrákok fognak a magyar bérszínvonalról álmodozni.
10. 100 százalékosan szabad a média Magyarországon...
2016-ban is megírtuk, hogy a média totális állami kontroll felett áll, de ebben sem mondtunk igazat. A kormány nagylelkűségét mi sem bizonyítja jobban, minthogy a HírTV-t is átadták az ellenzék kezébe, a TV2-ből pedig egy mindenki által szerethető minőségi csatornát csináltak. A már Andy Vajna által vezetett televízió hírcsatornájának neve pedig nem véletlenül Tények, hiszen ők velünk ellentétben valóban a tényeket mutatták meg az elmúlt 1 évben. Az ellenzéki politikusok például sosem látott arányban szerepeltek a csatornán, ezek után pedig merje bárki azt állítani, hogy az ellenzék nem jut elég szereplési arányhoz a médiában.
(Természetesen aktuális bejegyzésünk az irónia szellemében született, ahogy számos korábbi év végi blogunk. Sosem törekedtünk arra, hogy olvasóinkat megtévesszük, és ez a jövőben is így lesz. Reméljük a fekete humor senki sem tévesztett meg.)