Az Orbán mögötti fideszes másodhegedűsök nagy duettje, Rogán Antal és Lázár János évek óta meghatározó alakjai a nagypolitikának. Kettejük felszín alatti harcát látni pedig csupán azért nem nagy élmény, mert Orbán vezetése, a haveri ügyészség kollaborációja és a kormánymédia véleményformáló ereje miatt egyikük sem képes kiütni a másikat a ringből. Az egyértelmű mutyik, az óriási lenyúlások ellenére Orbán őket biztosan nem hagyja az út szélén.
Kettejük közül az elmúlt pár hónapban éppen Tónira jár rá a rúd. Az utóbbi évek korrupciógyanús ügyeibe egy jogállamban már bárki régen belebukott volna, Rogán Antal azonban hajtja tovább az üzletet.
Nem számít, hogy az ötödik kerület a vezetése alatt vált ingatlanpanamává (bár a hatóságok ezt másképpen látják), ahogy az sem, hogy a letelepedési államkötvényekkel gazdag „migránsokat” Magyarországra telepítve eszméletlen pénzeket csinál egy offshore-céghálózatnak. Júniusban éppen a maffiózó Portik Tamás vallotta, hogy 10 milliót vitt neki polgármestersége alatt. Vizoviczky László, az éjszakai élet egykori királyának büntetőügyének negyedrendű vádlottja is hasonlókat mondott Rogánról, akinek állítása szerint szezonnyitáskor 4 milliót kellett csúsztatni a zsebébe.
Legújabb korrupciógyanús ügyében éppen feltalálónak állt, hogy aztán barátai cége eszméletlen pénzeket szakíthasson EU-s támogatási és egyéb állami pénzekből. De Tóni mégis sérthetetlen, és üzletel tovább.
Forrás: index.hu
Tízmillió Rogánnak?
Miután Portik Tamás azt állította a bíróságon, hogy 2010 körül, Rogán V. kerületi polgármestersége idején 10 millió forintnak megfelelő eurót adott át Rogán Antalnak, Rogán még csak meg sem jelent a bíróságon, ahová beidézték. Tudhatott valamit a magyar ügyészség működéséről (annak hiányáról, ha fideszes politikusról van szó), hiszen ezek után hiába érkezett feljelentés hivatali vesztegetés elfogadása miatt Rogán Antal ellen, az Központi Nyomozó Főügyészség megalapozatlanság hiányában elutasította azt.
Az ügy egyébként csak egy újabb fejezet volt a belvárosi ingatlan-panamákat illetően. A Rogán polgármestersége alatt működő panamázás lényege az, hogy az önkormányzat nagyüzemben értékesített 30 százalékos kedvezménnyel ingatlanokat egy meghatározott bérlői körnek, amelyről később kiderült, hogy szorosan kötődik a kerület vezetéséhez, vagy Rogánhoz. Igaz, a nyomozóhatóságok másképpen látják a dolgokat: a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) ugyanis bűncselekmény hiányában megszüntette a különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanújával ismeretlen tettesek ellen indított nyomozását.
Feltalálómutyi
A legújabban kipattant – bár közel sem friss – mutyiban is központi szerepet játszik Rogán, aki feltalálóként tetszeleg egy biometrikus aláírási technológia megalkotásában. Az egyébként nem túl modern technológiának számító biometrikus aláírást igyekeznek kiegészíteni olyan megoldásokkal, amelyekkel nehezebbé tehető a hamisítás. Azonban nem biztos, hogy a találmány valóban Rogánéké, ugyanis korábban egy nagyon hasonló dolgot már levédettek. Az állítólagos találmányt egyébként a MobiSign cég jegyzi, amely egyébként teljesen véletlenül az Új Széchenyi Terv keretein belül 256 millió 800 ezer forintot kapott a fejlesztésre, majd jó pénzért el is passzolta a technológiát több ügyfélnek, például a Magyar Telekomnak is.
Ami azonban még ennél is érdekesebb, ugyanennek az üzleti körnek egy másik cége, a Hunguard végezte, ezután a Telekomnak eladott MobiSign-aláírórendszer tanúsítását, ami aztán hogy-hogy nem a tanúsításnál mindent rendben talált. A Hunguard szekere egyébként igazán 2013 után lódult meg, miután az Orbán-kormány jogszabályi változtatásokkal elérte, hogy a rezsicsökkentés elvégzésének ellenőrzését is ők végezhessék a közműcégeknél. De ők végezték többek közt a NAV-rendszerre kötött nyerőgépek auditálását is.
A cég 2014-ben a cég hirtelen óriási növekedésnek indult, tavaly már 1,4 milliárdra ugrott az árbevétele. Mostanra azonban a cégtulajdonosok jobbnak látták, hogy ha rejtve maradnának: idén januárban az osztalékfizetés előtt a cég egy máltai offshorecég-hálóba került, azt egyébként egy Rogán-körhöz köthető ügyvédi iroda képviseli. Rogán pedig kijelentette, hogy aki azt meri mondani, hogy tulajdonrésze van a Hunguard Kft.-ben, azt bepereli. Van kérdés?
Forrás: index.hu
Letelepedési államkötvények – Rogánék jó pénzért bevándorlókat telepítenek?
2013 nyara óta idén március végéig 3515-en kaptak tartózkodási engedélyt letelepedési államkötvénnyel, ráadásul további engedélyeket kaptak a kötvényvásárlók családtagjai is. Az elmúlt években tehát gazdasági bevándorlók ezrei váltották meg Orbánéktól a jegyet jó pénzért az Európai Unióba. A 3515 engedélyből csupán csak hármat vont vissza a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal (BÁH). Nem pont ilyen az arány a kötvény nélkül érkező bevándorlóknál, velük 91-szer szigorúbb volt a hivatal.
De ha már az Orbán-kormány pénzért kínálja a letelepedést a külföldieknek, akkor legalább biztos megéri az államnak, nem? Hát nem. Ahelyett ugyanis, hogy sok közvetítőcég egymással is vetélkedve lenyomná az árat, a Fidesz-többség inkább párszereplős, monopolizált piacot teremtett, ahol a 300 ezer eurós állampapírokat odaadja néhány, általa kiválasztott közvetítő cégnek, ráadásul jóval olcsóbban.
A Rogánék által kiválasztott cégek így letelepedési kötvényenként 23-31 millió forintot nyernek az üzleten, az állam pedig ugyanennyit bukik. Ezzel akár évi 60 milliárdot is kereshetnek Rogánék offshore-üdvöskéi. A magyar állam ráadásul az olcsóbban adott kötvények mellé letelepedési jogot is ad, összességében pedig, pénzügyi értelemben vesztese lesz a tranzakciónak. Hogy miért, és kinek éri meg mindez, azt valószínűleg csak Rogán Antal tudja. Egy biztos, a magyar államnak semmiképpen.